Święto Bibliotek Szkolnych

Z okazji październikowego Święta Bibliotek Szkolnych, biblioteka w Nowej Wsi Królewskiej przygotowała wystawkę pod wiodącym hasłem tegorocznego święta: „Baśnie i legendy z całego świata”. Taki tytuł miał również konkurs plastyczny skierowany do uczniów kl. Ib i IIc. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prac plastycznych dowolną techniką. W uroczystym podsumowaniu konkursu dzieci obejrzały wystawkę, omówiły swoje prace, a także wysłuchały starej legendy „Dlaczego woda w Bałtyku jest słona”. Spośród wszystkich prac wyłoniono zwycięzców, są to:

w klasie Ib            I miejsce     –         Hubert Sosnowski

                              II miejsce    –         Aniela Skonieczka

                              III miejsce  –         Szymon Czarnecki

w klasie IIc           I miejsce     –         Mateusz Papierkiewicz

                              II miejsce    –         Karol Liszaj

                              III miejsce  –         Lena Gardzisz

Zaszczytne wyróżnienie zdobyła Izabela Sosnowska.

Najwyżej nagrodzeni otrzymali dyplomy i książki, natomiast pozostali nagrody pocieszenia. Gratulacje!

 

                                                                               Bibliotekarka

                                                                            Bożena Betcher