Święto Bibliotek Szkolnych

„Książka to przyszłość” – pod takim hasłem przebiegało tegoroczne święto bibliotek, do obchodów którego włączyła się Biblioteka Szkolna w Nowej Wsi Królewskiej. W tym roku uczczono pamięć znakomitego poety współczesnego Zbigniewa Herberta w 20. rocznicę jego śmierci, w związku z ogłoszonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem jego imienia.

Uczniowie, pod kierunkiem bibliotekarek, przygotowali program artystyczny pt. „Spotkanie z Herbertem”. Informacje z życia poety przeplatane były fragmentami jego poezji. Młodzież przedstawiła również prezentację multimedialną, w której zamieszczono zdjęcia z albumu rodzinnego Herberta. Występ odbył się w bibliotece 23 października 2018 r. Z tej okazji została ona odświętnie udekorowana. Przygotowano wystawkę, na której znalazły się wybrane myśli ?Pana Cogito?, portret pisarza oraz tomiki wierszy i innych dzieł Herberta. Program artystyczny obejrzały wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Na koniec uczniowie rozwiązywali krzyżówkę związaną z książką i biblioteką. Zaproszeni goście delektowali się słodkim poczęstunkiem.

Bibliotekarki
Bożena Betcher
Aleksandra Lisewska