Święto w bibliotece szkolnej

Uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy odbyło się 30 października. W tym czasie obchodzone było Święto Bibliotek Szkolnych. W pięknie udekorowanej sali w obecności pani dyrektor, wychowawców i bibliotekarek, 49 uczniów przyrzekało szanować wypożyczone książki. Miłą niespodziankę przygotowali swoim młodszym kolegom gimnazjaliści, którzy zaprezentowali inscenizację bajki pt. „Kopciuszek” oraz zagadki literackie. W tej części uroczystości wzięły udział wszystkie dzieci z klas od 0 do III. Dzięki udziałowi grupy gimnazjalistów w projekcie „Niech każdy uwierzy w potencjał młodzieży” ogłoszonym przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica, zdobyto środki finansowe na kupno słodyczy, nagród, materiałów dekoracyjnych oraz bajeczek dla dzieci. Dzień bibliotek wypełniony był wieloma atrakcjami oraz wesołą zabawą. Szczególne podziękowania kierujemy do pana Mirosława Makowskiego, który był sponsorem notesików i długopisów dla „świeżo upieczonych” czytelników oraz koordynatorce projektu pani Justynie Jankowskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.