Tydzień Bibliotek- 2024

Maj jest miesiącem, w którym książki i bibliotekarze mają swoje święto. Również w maju, w dniach od 8 do 15, odbywają się uroczyste obchody OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK – w tym roku po raz 21. Hasłem przewodnim tegorocznego święta jest: „BIBLIOTEKA – miejsce na czasie”. Dzisiejsza biblioteka to cyfryzacja, wirtualna rzeczywistość, nowoczesna technologia, ale i tradycja. To miejsce do edukacji, do integracji społeczności lokalnej, do wymiany doświadczeń różnych grup wiekowych, do realizacji wielu przedsięwzięć. To przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych; to centralne miejsce upowszechniające kulturę.

    Do uroczystości TYGODNIA BIBLIOTEK włączyła się również biblioteka szkolna w Nowej Wsi Królewskiej. Obok wystawki promującej biblioteki i czytelnictwo, odbyły się spotkania z uczniami klas młodszych. Dzieci wysłuchały kilku zdań o możliwościach, jakie daje dzisiejsza biblioteka, a następnie wykonały prace plastyczne związane z wiodącym hasłem Tygodnia Bibliotek. Prace można oglądać w bibliotece i na stronie szkoły w GALERII.

                                                                                                Bibliotekarka

                                                                                                                   Bożena Betcher