Lekcja samorządowa w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

22 maja 2024r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy, w tym członkowie Samorządu Uczniowskiego, wzięli udział w niecodziennej lekcji samorządowej, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Podczas zajęć, które odbyły się w sali sesyjnej, uczniowie dowiedzieli się nie tylko o zadaniach realizowanych przez samorząd województwa, ale również obejrzeli prezentację o naszym regionie, patronie i obywatelach honorowych województwa kujawsko-pomorskiego. Wzięli również udział w aranżowanej specjalnie dla nich sesji sejmiku. Wybrali spośród siebie prezydium i zarząd województwa a następnie procedowali m.in. nad projektami uchwał w sprawie ewentualnego przeniesienia siedziby Gminy Płużnica do Nowej Wsi Królewskiej 😊

Agnieszka Góreczna, Marzena Góreczna