Wąbrzeźno- Moja Mała Ojczyzna

Dnia 23.04.2022 r. uczniowie klas 4-6  z grupy  „Moja Mała Ojczyzna” wraz z opiekunkami, Agnieszką Góreczną i  Agnieszką Zimnicką oraz z kolegami i koleżankami z innych grup projektowych, wybrali się na wycieczkę do Wąbrzeźna. Cel wycieczki nie był przypadkowy. Wszak Wąbrzeźno to nasze miasto powiatowe, które może pochwalić się bogatą i ciekawą historią.

Podczas wycieczki uczniowie wzięli udział w grze terenowej, której tematyka dotyczyła historii miasta i aktualnych informacji na jego temat. Gra polegała na rozwiązywaniu zagadek związanych z zabytkami i ważnymi miejscami znajdującymi się w mieście. Uczniowie poznali niektóre fakty historyczne, podania i legendy o mieście, odszukali kamienicę, w której urodził się znany w świecie noblista w dziedzinie chemii – Walter Nernst, odkryli tajemnicę fontanny znajdującej na wąbrzeskim rynku, odnaleźli ruiny dawnego zamku biskupiego na Górze Zamkowej, a także mieli okazję zobaczyć makietę tego zamku znajdującą się w Wąbrzeskim Domu Kultury. Na ulicy Wolności wskazali najważniejsze instytucje państwowe i poznali ich krótką historię. W czasie wolnym oddychali przy wąbrzeskich tężniach, bawili się na Przyjaznym Wzgórzu i spacerowali po plaży miejskiej. Podczas rozwiazywania zagadek  w  terenie uczestnicy gry  korzystali  z planów miasta i starych fotografii Wąbrzeźna.

Wycieczka była nie lada wyzwaniem, gdyż droga jaką pokonaliśmy to trasa ponad 7 km, ale przy pięknej pogodzie i w dobrych nastrojach czas nam szybko minął 🙂

Zapraszamy do galerii 🙂

 

Uczestnicy grupy Moja Mała Ojczyzna