Tydzień Bibliotek

Maj jest miesiącem, w którym swoje święto obchodzą książki i bibliotekarze. W maju również, już od 20-tu lat, w dniach od 8 do 15, odbywają się uroczyste obchody TYGODNIA BIBLIOTEK. Hasło przewodnie tegorocznego święta, to: „BIBLIOTEKA – świat w jednym miejscu”. Biblioteka jest miejscem, w którym gromadzi się, opracowuje, przechowuje i udostępnia różnorodne zbiory użytkownikom, jest także miejscem, gdzie otwierają się drzwi na świat. Wiedzę mamy na wyciągnięcie ręki.

Do uroczystości Tygodnia Bibliotek włączyła się biblioteka szkolna w Nowej Wsi Królewskiej. Obok wystawki ukazującej różnorodne zbiory o światowej tematyce, odbyły się spotkania z uczniami klas młodszych. Po omówieniu wystawki i zaprezentowaniu ciekawych książek, dzieci wykonały prace plastyczne związane z hasłem Tygodnia Bibliotek. Wystawkę oraz prace uczniów można oglądać w bibliotece do końca maja.

Bibliotekarka

Bożena Betcher