Wycieczka do Poznania

Warto brać udział w konkursach o czym przekonała się klasa Va. W roku szkolnym 2017/2018 wygrała wycieczkę w konkursie gminnym „Segregacja-czas start”. To właśnie ta klasa uzbierała najwięcej odpadów. Oczywiście „ojcami sukcesu” w dużej mierze byli rodzice. Bardzo dziękuję za ich wkład i zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.
Wyjazd został zaplanowany na 19 września 2018 roku. Naszym celem był Poznań i Kórnik. Opiekunkami były: Agnieszka Murawska – wychowawca klasy, Anna Welter i Alicja Wolska – koordynatorki projektu.
Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Bazyliki Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła w Poznaniu – jednej z najstarszych polskich katedr (od 968), położonej na Ostrowie Tumskim. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Rynku, gdzie największą atrakcją były koziołki poznańskie. Cierpliwie poczekaliśmy do godz. 12:00, aby zobaczyć jak się bodą na wieży poznańskiego Ratusza. Kolejnym punktem programu był Stadionu Lecha Poznań. Na końcu udaliśmy się zwiedzać zamek w Kórniku, gdzie szukaliśmy śladów obecności Białej Damy. Pogoda nam dopisała, więc był to dodatkowy plus tej wycieczki. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.