Wyjazd do opery

25.11.2022 r. gościliśmy w Operze Nova w Bydgoszczy. Obejrzeliśmy balet pt. „Alicja w Krainie Czarów” na podstawie znanej baśni Lewisa Carrolla. Na scenie wystąpiły znane wszystkim dzieciom postacie: figlarny Królik, ekscentryczny Kapelusznik, władcza Królowa Kier, znikający Kot, Gąsienica i oczywiście nieustraszona Alicja, której Kraina Czarów… się tylko przyśniła. Byliśmy zachwyceni przede wszystkim strojami, aktorami występującymi na scenie, muzyką – niektórzy z nas po raz pierwszy słuchali prawdziwej orkiestry. Zmieniająca, poruszająca się wciąż i migająca światłami scenografia rozwijała wyobraźnię. Zajrzeliśmy w głąb dziwnego świata zabawnie ilustrującego postrzeganie rzeczywistości i dorosłych przez dziecko.

Uczniowie klas I-VIII wraz z opiekunkami

Zdjęcia w GALERII.