Wyjazd do sejmu

27 listopada 2023r. na zaproszenie Pana Marcina Skonieczki – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP.

W trakcie wizyty wysłuchaliśmy wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu oraz poznaliśmy jego dzieje współczesne. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Uczniowie mieli okazję zasiąść w ławach Sali Posiedzeń, a także przejąć przez Hol Główny, na którym znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczpospolitej poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary Katastrofy Smoleńskiej. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Wszechnicę Sejmową i udali się na obiad w Starym Domu Poselskim. Organizatorem wyjazdu była Kancelaria Sejmu RP wraz z Panem Marcinem Skonieczką, który mimo wielu obowiązków znalazł czas na spotkanie z młodzieżą. Ciekawie opowiadał o swojej pracy, a także udzielał odpowiedzi na pytania uczniów i nauczycieli.

Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w murach gmachu przy ulicy Wiejskiej oraz wspaniałą lekcję historii i parlamentaryzmu.

W drodze powrotnej podziwialiśmy Warszawę spacerując po Krakowskim Przedmieściu.

Link do prezentacji zdjęć z wyjazdu:

PREZENTACJA- ZDJĘCIA