Zielony kącik

Grupa uczniów z Płużnicy, z klasy VI a,  przy wsparciu nauczycieli zaaranżowała w szkole kącik zieleni. Uczniowie posadzili  rośliny w ozdobnych donicach, ustawili je na podłodze, parapetach, kwietnikach i na ścianie. Obok kwiatów znalazły się kanapy. Dzięki temu powstała piękna i przyjazna przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, redukują stres. Rośliny doniczkowe w naturalny sposób poprawiają jakość powietrza, oczyszczając je z toksyn, zwiększając ilość tlenu i redukując poziom szkodliwych substancji. Zwiększają też wilgotność powietrza, co jest bardzo korzystne dla skóry i dróg oddechowych. Na eko-tablicy w zielonym kąciku uczniowie przygotowali plakaty zwracające uwagę na znaczenie roślin w otoczeniu. Tablica będzie wykorzystywana  również do innych akcji zwiększających świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży.

Działania zostały zrealizowane w ramach projektu „Zielony kącik” sfinansowanego z projektu „EKO działania młodzieży”, realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica – Plużnica Youth Association współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

Aranżacja kącika była kreatywnym i bardzo przyjemnym doświadczeniem dla uczestników projektu. Fotorelacje z naszej pracy można zobaczyć w galerii.