Zmagania z królową nauk

9 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie już po raz kolejny spotkali się uczniowie  klas drugich i trzecich,  dla  których zadania logiczne i matematyczne są prawdziwą przyjemnością i wyzwaniem. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00. W czasie 60 minut uczestnicy rozwiązywali 18 zadań o różnym stopniu trudności. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie z klas trzecich: Mikołaj Kabat, Oskar Matuszak i Martyna Mądra. Natomiast reprezentanci z klas drugich to: Klenczewski Dorian, Łacek Filip i Piecyk Zuzanna. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę nie tylko w gronie swoich kolegów ze szkoły, ale także z innych szkół. Zmierzyli się oni  z uczniami z ośmiu szkół z naszego powiatu. Laureatem IV Powiatowego Konkursu Matematycznego Mała Liga Zadaniowa został uczeń klasy IIa  Filip Łacek, a Zuzanna Piecyk uczennica IIa zajęła 2 miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami oraz gromkimi brawami. Organizatorzy konkursu dla uczestników przygotowali też słodki poczęstunek. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do domów. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Małagocka