14.03.2024- Międzynarodowe święto liczby π

Dnia 14 marca swoje święto obchodzi liczba π zwana również Ludolfiną. Jest to liczba niezwykła, gdyż jest niewymierna i przestępna, a jej rozwinięcie dziesiętne nigdy się nie kończy. Z tej okazji nauczyciele matematyki w naszej szkole przyozdobili matematycznie szkołę i zaprosili uczniów do różnych aktywności. Mogli oni wziąć udział w konkursie na zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku z rozszerzenia liczby, konkursie plastycznym oraz konkursie na stworzenie rebusa. W konkursie plastycznym wyróżnione zostały: Karina Krauze, Zuzanna Leszczyńska, Wiktoria Stankiewicz , a w konkursie dotyczącym rebusa Zofia Machalska.
Na wyróżnionych czekały gratulacje i atrakcyjne nagrody. Oczywiście na lekcjach matematyki również nie mogło zabraknąć liczby π i na uczniów w dniach 14-16.03 czekały różnego rodzaju zagadki, pracę kreatywne oraz quiz wiedzy o ludolfinie. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, a w przyszłym roku szkolnym czekamy na liczniejszy udział w konkursach.