VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III „Mała Liga Zadaniowa”

Dnia 16.03.2024r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie odbył się Powiatowy Konkurs  Matematyczny klas III „Mała Liga Zadaniowa’. Wzięło w nim  udział  24 uczniów ze szkół podstawowych  powiatu wąbrzeskiego. Każda placówka była reprezentowana przez 3 uczniów, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach konkursowych na etapie szkolnym. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi matematycy klasy IIIa i IIIb: Aniela Skonieczka, Hubert Sosnowski i  Miłosz Lisewski. 

Uczniowie rozwiązywali zadania o dużym stopniu trudności, a po ciężkiej pracy, przy słodkim poczęstunku, entuzjastycznie analizowali rozwiązane zadania, dzieląc się wrażeniami z rodzicami i nauczycielami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwyciężczynią VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego klas III „Mała Liga Zadaniowa” została nasza uczennica Aniela Skonieczka. Gratulacje za udział oraz osiągnięte wysokie wyniki dla całej „wspaniałej trójki”!

Serdeczne podziękowania kierujemy dla wychowawczyń oraz rodziców, którzy wspierali dzieci w przygotowaniach, a już dziś zachęcamy i jednocześnie zapraszamy młodszych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej IX edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Mała Liga Zadaniowa”.

             Karwaszewska Anna