Konkurs plastyczny WDK

Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w Powiatowym konkursie plastycznym pt. „Portret św. Mikołaja”.

Starszy Pan z siwą, długą brodą, ubrany na czerwono i rozdający prezenty! To właśnie Święty Mikołaj.
A czy wiecie, że w innych państwach ta postać jest bardzo różnie przedstawiona.
Jak Ty widzisz świętego Mikołaja? Jesteśmy tego bardzo ciekawi.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie i przedstawić swoją wizję na pracy plastycznej zapraszamy!
Na wasze prace czekamy do 30 listopada.
Technika pracy jest dowolna, ważne jednak, aby miała format A4.
A więc ołówki, kredki, farby i czas start……!

Zwyczaj wysyłania życzeń bożonarodzeniowych w Polsce ma już ponad 100 lat. Na początku wysłano czarno-białe kartoniki, później zaczęto własnoręcznie malować pocztówki. Niestety dziś w dobie Internetu oraz elektroniki coraz mniej osób podtrzymuje tę tradycję. Aby podtrzymać pamięć i popularyzować zwyczaje bożonarodzeniowe Wąbrzeski Dom Kultury zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z powiatu wąbrzeskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. „Kartka świąteczna” .

Przedmiotem konkursu jest wykonanie składanej laurki o wymiarach 15 x 21 cm (złożona kartka A4). Praca powinna być wykonana własnoręczne w dowolnej technice plastycznej. Na zgłoszenia czekamy do 7 grudnia.
KARTKI WYSYŁANE BĘDĄ DO PODMIOTÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z WĄBRZESKIM DOMEM KULTURY.

Regulaminy dostępne na stronie: http://wdkwabrzezno.pl/category/konkursy/