Powiatowy Konkurs Literacki

10 czerwca 2022 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wąbrzeźnie odbył się finał XXI. edycji Powiatowego Konkursu Literackiego z cyklu „Wąbrzeźno – moje miejsce na ziemi”. Jego patronami byli burmistrz miasta oraz starosta wąbrzeski. W obecności włodarzy wąbrzeskich, nauczycieli, bibliotekarzy i uczestników, uroczyście podsumowano przebieg konkursu. Mogła w nim wziąć udział młodzież klas starszych szkół podstawowych, szkół średnich oraz osoby dorosłe z całego powiatu.

Konkurs podzielono na dwie kategorie: literacką i recytatorską. Temat części literackiej brzmiał „Jestem z …”. Zadaniem uczestnika było napisanie eseju o swoim miejscu na ziemi, pokazanie go w taki sposób, by wzbudzić zainteresowanie innych i uświadomić wartość przynależności do swojej „małej ojczyzny”. Bibliotekę w Nowej Wsi Królewskiej reprezentowały dwie uczennice klasy VII: Amelia Gusek i Agata Przytarska. Amelia, w bardzo ciekawy i przyjazny sposób, zachęciła do poznania swojego miejsca na ziemi, jakim jest Płużnica. Natomiast miejscem na ziemi Agaty jest Nowa Wieś Królewska. Agata tak zajmująco i atrakcyjnie opisała swoje „miejsce na ziemi”, że chciałoby się tam zamieszkać.

Uczestnicy walczyli o nagrody burmistrza, starosty i biblioteki. Nasze dziewczyny uzyskały: Agata Przytarska – Nagrodę Biblioteki, a Amelia Gusek – wyróżnienie.

Gratulacje i powodzenia w dalszych rywalizacjach!

Bibliotekarka

Bożena Betcher