TYDZIEŃ DNI NIETYPOWYCH

W minionym tygodniu, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Dni Nietypowych. Obchodzony w poniedziałek Dzień Dresa był okazją do prezentowania się w swobodnej stylizacji, czyli właśnie w dresie. W szkole pojawiły się też plakaty i gazetki podkreślające korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej. Członkowie samorządu chcieli w ten sposób zachęcić wszystkich uczniów do dbania o siebie i prowadzenia aktywnego stylu życia. Sporo emocji wywołały stroje uczniów podczas Dnia Piżamy. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kapciach, piżamach, opaskach ułatwiających zasypianie, szlafrokach i kombinezonach piżamowych. Były misie, lisek, cielaczek, jednorożce, Spiderman i inne postacie. Wszyscy uczniowie wiedzą, że odpowiednia ilość snu, czyli 9-11 godzin (6-13 lat) to lepsze samopoczucie, pamięć i koncentracja a przespana noc jest najlepszym sposobem na regenerację. Środa była Dniem na Różowo bo zachęcała do optymistycznego patrzenia przez „różowe okulary”. Tego dnia w szkole było naprawdę różowo a humory dopisywały wszystkim od samego rana. Na długiej przerwie trwały zaś taneczne szaleństwa. Uczniowie wspólnie tańczyli do piosenki My3 „Różowe okulary”, były ulubiona Belgijka, Macarena i Chocolate. W czwartek obchodziliśmy Dzień w Okularach Przeciwsłonecznych i Czapce z Daszkiem aby zwrócić uwagę, że należy chronić oczy i głowę przed promieniowaniem UV. W piątek, podczas obchodów Dnia Dziwnej Fryzury i Nakrycia Głowy, uczniowie chcieli podkreślić, że każdy z nas jest inny ale wszyscy jesteśmy równi. Każdemu należy się szacunek. Wielu uczniów zaskoczyło nas swoją kreatywnością a fryzury przykuwały uwagę i zachwycały.

W galerii przesyłamy pamiątkowe zdjęcia z tych dni.

Marzena Góreczna, Agnieszka Góreczna oraz Samorząd Uczniowski