Zdalne lekcje

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice,

najbliższe dni są dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Przechodzimy teraz sprawdzian naszej samoorganizacji i odpowiedzialności. Musimy pogodzić wiele spraw, o które zazwyczaj wcześniej nie musieliśmy się martwić. Pamiętajmy, że wprowadzone rozwiązania mają na celu ograniczenie możliwości rozpowszechniania się koronawirusa wśród mieszkańców gminy Płużnica.

Przerwa od zajęć w szkole, nie jest przerwą od nauki. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, przedstawiciele urzędów i rządu robią dużo by ten trudny czas nie był stracony.

Postanowiliśmy uporządkować źródła, z których możecie uczyć się zdalnie.

Librus:

• Dyrekcja i nauczyciele kontaktują się z rodzicami i uczniami przez aplikację Librus na stronie: www.portal.librus.pl lub w twoim telefonie.
  • Nauczyciele przesyłają uczniom zadania i tematy, którymi zajmują się w domu. Formy są różne, czasami są to pojedyncze zadania, które robimy na bieżąco lub zbiór kilku zadań, które samodzielnie rozkładamy na kilka dni.
  • Codziennie sprawdzaj Librusa!
  • Jeśli masz problem z zadaniem, tematem i potrzebujesz wsparcia nauczyciela, to napisz do niego wiadomość przez Librus.

Edupolis:

• Codziennie prowadzone są lekcje przez portal Edupolis: edupolis.pl lub na Facebooku Kujawsko Pomorska eSzkola.
  • Są to transmisje lekcji przez kanał Youtube, które nie wymagają logowania się do systemu.
  • Na stronie znajduje się plan transmisji lekcji. Wystarczy wybrać sobie odpowiednie zajęcia i w nich uczestniczyć.
  • Codziennie odbywać się będzie kilka lekcji po 30 minut każda. Po każdej lekcji będzie przerwa na pytania.
  • Od 16 marca br. prowadzone są lekcje dla ósmoklasistów i maturzystów, w najbliższych dniach ruszą lekcje dla młodszych klas.

Zdalne lekcje:

• Na stronie rządowej: www.gov.pl/web/zdalnelekcje znajdują się materiały do nauki dla każdej klasy z poziomu podstawowego, jaki i ponadpodstawowego.
  • Na stronie wybieramy klasę, a następnie lekcje według planu lub przedmiotu, którego chcemy się uczyć.
  • Materiał jest dostosowany do bieżących tematów z podstawy programowej.

Lektury i programy edukacyjne:

• Telewizja publiczna proponuje pasma edukacyjne dla dzieci i młodzieży na stronie: www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne.
  • W ramach swojej oferty TVP Kultura przygotowała zestawienie propozycji programowych dostosowanych do potrzeb uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program.
  • Lektury można obejrzeć w wersji filmowej na VOD: vod.tvp.pl.

Pomoc psychologiczna:

• Jeśli czujesz się zagubiony w nowej sytuacji, potrzebujesz rozmowy, wsparcia w organizacji pracy, zrozumienia ostatnich wydarzeń lub czujesz lęk i obawy w związku z epidemią skontaktuj się z wychowawcą lub psychologiem szkolnym.
  • Możesz napisać do wychowawcy lub psychologa na portalu Librus.
  • Możesz zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 lub napisać.